• New

Dış Mekan Atık Üniteleri ADC-102

Üretim Özellikleri Kullanılan paslanmaz malzeme kalitesi 304 kalitedir. İsteğe dayalı olarak kullanılan malzeme cinsi değiştirilebilir. Lazer Kesim yapılır. Argon kaynağı tekniği ile birleştirilir. Kullanım alanları Dış Mekan, İç Mekan, Oteller, Siteler, Parklar, Alışveriş Merkezleri, Okullar, Cafeler, Restorantlar, Fitness Merkezleri vb. tüm mekanlarda kullanılabilir.

- +
  • ADC-102

Dış Mekan Çöp Kovaları

Şehir yaşamı içerisinde halk kullanımı için ayrılmış alanlar, insanların toplu kullanım gerçekleştirdiği alanlar veya yaşam alanları içerisindeki toplu kullanım alanları gibi noktaların her biri dış mekan olarak adlandırılır. Yani parklar, bahçeler, sosyal tesisler, dinlenme alanları, sokaklar, caddeler ve bulvarlar gibi her alan şehirler içerisinde dış mekan olarak adlandırılır. Bu mekanlar içerisinde de dış mekan çöp kovaları kullanımı gerçekleştirilir. Dış mekanda kullanılacak ürünler, malzeme yapısı açısından ve kullanım pratikliği açısından daha fazla dayanıklılık ve sağlamlık göstermelidir. Bu sayede atıkların ortaya çıkardığı asit ve zehirli gazlar gibi tüm etmenlerden daha az etkilenerek, daha dayanıklı bir şekilde kullanılabilir.

Dış mekanların yapısı, genellikle atmosferin açık olmasından dolayı tüm kullanım malzemelerini daha fazla yıpranmaya uğratacak bir yapı gösterir. Özellikle ülkemizde kullanım alanları düşünüldüğünde, Ankara gibi şehirlerde yaz mevsimlerinde sıcak ve sürekli güneşlenme ile karşılaşan bir atmosfer görülmektedir. Kış aylarında ise gayet soğuk hatta sıfırın altında derecelere kadar ulaşan soğuk havalar ile karşılaşılmaktadır. Bazen yağmur, kar, rüzgar, fırtına veya dolu gibi etmenler ile de karşılaşılmaktadır. Hava ve atmosfer koşullarının dışında da özellikle büyük şehirlerde çok yoğun kullanım yer aldığından dolayı kalabalık şehir koşulları da şehir mobilyaları ve kent eşyalarının daha hızlı eskimesine neden olur. Bu nedenle bu tip alanlarda kullanılacak atık kutuları, çöp konteynerleri veya kovalar gibi noktalar genellikle metal malzeme ile üretilir.

Metal, açık alanda kullanılacak kent mobilyaları gibi ürünlerin en yüksek dayanıklılığa sahip olması için tercih edilen malzemedir. Ancak kullanılacak metalin de hem dış kısmında bulunan boya hem de kaplama malzemesi ile tamamen temiz ve aşınmayacak bir yapı göstermesi gerekir. Ancak kullanılacak ürünlerde önemli noktalardan birisini de tasarım oluşturmaktadır. Tasarım açısından da sadece malzemenin kalitesi değil malzemenin ne kadar özenli bir şekilde işlenmiş olduğu önem arz eder. Yani metalin hangi renkler ile kullanıldığı, üretilen kovanın ne kadar pratik bir kullanım ortaya çıkardığı, kullanım ve temizlik açısından ne kadar faydalı olduğu çok önemli noktalardır.

Bu bağlamda Üçel Metal firması tarafından üretilen çöp kovaları dış mekan için özel şekilde tasarlanırken, metal ve ahşabın birleşimi tercih edilmektedir. Bu tip kovalarda genellikle tahliye işleminin kolay şekilde yapılabilmesi için ya bir metal iskelet üzerine sallanır şekilde asılmış kova veya ahşap iskelet içerisine takılarak çıkarılabilen bir kova kullanılır. Genellikle bu ürünlerde metal iskelet içerisinde sallanan kovalar kimi zaman elek şeklinde kimi zaman önden veya üstten açıklık bulunan tasarımlar bazen ise üst kısmında kül tablası bulunan tasarımlar oluşturur. Bu tip ürünlerde genellikle kapak kısmı bulunmamak ile birlikte istenilen durumda teras ve bahçe gibi alanlarda kullanılırken koku yapmaması için kapak eklentisi de yer alabilmektedir.

Boyalı Malzemeler

Aria grup kent  mobilyaları olarak öncelikli hedefimiz her zaman çevre olmuştur bu nedenle ürünlerimizde elektrostatik toz boyama teknolojisini benimsedik. Bu sistem toz materyalin mıknatıs etkisi ile metal yüzeyi kaplaması esasına dayanmaktadır. Bu teknoloji ile iç ve dış mekan metal ürünlerimiz 180-200 derece arası sıcaklıkta fırınlanır. Bu sayede, toz boya artık metalin bir parçası haline gelir. Solvent içermemesi, yüzey kalitesi, uzun ömürlü kullanım olanağı, ekonomik oluşu, boya geri dönüşüm miktarının yüksek oluşu ve çevre duyarlı bir sistem olması diğer geleneksel boyama yöntemlerine oranla bu sistemi daha kullanışlı ve çevreci haline getirmektedir.

Have you tried this product? Add comment

Security Code

There are no comments for the product.

Similar products

© 2020 . All rights reserved.

Hipotenüs Powered by Hipotenüs® New Generation E-Commerce Systems.