+90 312 391 3352
info@ariagrup.com

Çöp Konteynerleri

Çöp Konteynerleri

Kentlerde yaşam alanları ve çalışma alanları çerçevesinde atıkların uzaklaştırılması için kullanılan çöp kutularından daha büyük boyutlarda yine genellikle yerel yönetimler tarafından kullanılan daha büyük boyutlu atık kutularına ihtiyaç bulunmaktadır. Firmamızın üretim çeşitleri arasında bulunan bu sınıf ise genellikle çöp konteynerleri şeklinde adlandırılmaktadır. Konteyner, daha büyük boyutlu ve daha uzun ömürlü kullanım oluşturması açısından üretilmiş bir çöp kutusu olarak görülebilir. Genellikle yerel yönetimlerin şehirlerde, sokak ve cadde gibi alanlarda, bina kullanımları ya da işletme kullanımları için sunmuş olduğu bu ürünler, endüstriyel kullanım veya toplu konut kullanımları için de tercih edilebilir.

Daha büyük boyutlu bir yapıya sahip olan çöp konteynerleri genellikle sert ve dayanıklı plastik malzemeden üretilmek ile birlikte bazen saç metal, paslanmaz metal veya galvanizli metal tercih edilerek üretilebilir. Çoğunlukla dayanıklı plastik ile üretilmiş olan bu ürünler, kolaylıkla temizlenebilir ve atıklar çevreye zarar vermeden içlerinde biriktirilebilir. Günlük olarak atık toplama araçları ile bu konteynerler alınarak, içlerindeki atıklar uzaklaştırılır ve toplama merkezlerine gönderilir. Kullanım alanlarında çevreye zarar vermemesi için içlerinde oluşacak mikroorganizmalar ve zararlı asitlerin dahi kolay kolay zarar veremeyeceği bir yapıları bulunmaktadır.

Günümüzde geri dönüşümün daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından da çöp konteynerleri önemli bir yere sahiptir. Genellikle birkaç farklı konteyner bir araya getirilerek, bölümlendirilmiş şekilde bir tasarım gerçekleştirilmektedir. Bu sayede sınıflandırılmış cam, metal veya plastik atıklar ya da organik atıklar farklı kısımlar içerisinde birikerek, geri dönüşümü daha kolay bir hale ulaştırmaktadır. Bu durumda da konteynerler genellikle pedallı bir yapıya sahip olmak ile birlikte 500 litre veya daha üstü boyutlarda üretilmiş olabilir. Bu bağlamda isteklere bağlı yapılan üretimlerde daha yüksek boyutlar elde edilmesi gibi bazen daha küçük boyutlu konteyner üretimleri de yapılabilir.

Çöp Konteyneri İmalat

Genellikle konteyner imalatı gerçekleştirilirken, geri dönüşüm gibi noktalar çok fazla önem arz etmektedir. Bu nedenle standart boyutlu şekilde üretilmiş ürünler, genellikle tek bir atık türünün biriktirilmesi için özel bir kullanım oluştururken, bazen çok daha kapsamlı imalatların da yapılması mümkündür. Bu bağlamda çöp konteyneri imalat çalışmaları gerçekleştirilirken, firmamız genellikle boyut yani istenilen ürün kapasitesini göz önünde bulundurmaktadır. Sonrasında ise ürünlerde genellikle renk ayrıntılarına da önem verilirken, her kullanım alanına uygun bir şekilde geri dönüşüm için yönetmeliklere bağlı renkler ve isteğe bağlı renkler ile imalat yapılabilir. Genellikle geri dönüşüm çalışmaları için kullanılacak konteyner ürünlerinde kırmızı, sarı, mavi ve yeşil gibi temel renkler bulunurken, isteğe bağlı olarak gri, siyah, beyaz gibi renk tonları da özellikle plastik ürünlerde kolaylıkla seçilebilir. Kurumlar, endüstriyel tesisler, yerel yönetimler ve açık alanlarda konteynerler kullanılırken, küçük çöp kutuları içerisinde biriktirilen atıklar bu konteynerler içerisinde bir araya getirilebilir. Okullar, hastaneler veya konaklama işletmelerinin açık alanlarında bulunan bu ürünler daha fazla atık biriktirme imkanı sağlar. Ayrıca bu atıkların, toplama merkezlerine daha kolay bir şekilde ulaştırılması için de konteynerler pratik bir kullanım ile imal edilir.

Büyük Çöp Konteyneri

Bazı kullanım alanları çok pratik ve küçük konteyner ürünleri ile yeterli kullanımı elde etse dahi firmamız tarafından çok daha büyük boyutlu kullanım alanları düşünülerek, büyük çöp konteyneri üretimleri de sağlanmaktadır. Büyük boyutlu konteynerler genellikle okul, otel, endüstriyel tesisler, gıda üretim tesisleri, lokantalar veya hastaneler gibi birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle sağlık kuruluşlarında atıklar diğer kurumlardaki atıklara göre daha tehlikeli bir durumda bulunduğu için havalandırma, temizleme ve taşıma açısından pratik sonuçları oluşturan ürünler de yer almaktadır. Bu nedenle çoğu z aman sağlık kurumlarında birden fazla sayıda büyük boyutlu konteyner kullanımı tercih edilmektedir. Hatta bu konteynerler genellikle belirlenmiş bir atık toplama merkezi içerisinde yan yana kullanılırken, her birinin boyutu birbirine eşit olarak renk ve tasarım açısından da değişik yapılar sağlamaktadır. Boyut açısından düşünüldüğünde bu tip ürünler örnek olarak 360 litre boyut oluşturan polietilen bir konteyner olarak seçilebilir. Daha büyük boyutlarda yine polietilen malzeme ile üretilmiş dayanıklı bir yapıya sahip olan 660 litre, 770 litre veya 1100 litre gibi ürünler seçilebilir.

Çöp Konteyneri Çeşitleri

Aria Grup firması olarak sağladığımız üretimlerde genellikle ürünlerin boyutu, kullanıldığı alan, ürünün tipi gibi noktalar dışında farklı çeşitler ortaya çıkarmaya da çok yüksek özen gösteriyoruz. Bahsedildiği şekilde farklı boyutlarda polietilen malzeme ile üretilmiş dayanıklı ve farklı renkler oluşturan ürün çeşitleri yer alması gibi ürün malzemesi açısından da farklı çeşitler bulunmaktadır. Bu bağlamda genellikle polietilen plastik malzeme ile üretilmiş çöp konteyneri çeşitleri dışında metal malzeme ile üretilmiş ve korozyona çok yüksek dayanıklılık oluşturan ürün çeşitleri de bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerde çeşitlilik genellikle farklı standartlara ve yönetmeliklere göre ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda geri dönüşüm işlemlerini gerçekleştirmek için yayınlanmış yönetmeliklere ve kurallara bağlı olarak kırmızı, yeşil, sarı ve mavi gibi standart renklerde konteynerler ile atıklar geri dönüşüm için farklı sınıflarda rahatlıkla toplanabilir. Ayrıca yine çeşitlilik bağlamında farklı ürünler talep eden işletmeler ve kuruluşlar için 70 litre gibi daha küçük boyutlu ürünler seçilebilir. Bu ürünler genellikle kurumların içinde yer alan küçük bölümler yani servis, salon, ofis gibi bölümlerde yine geri dönüşüm özelliğine bağlı olarak tekerlekli ve kilitli şekilde rahatlıkla kullanılabilir.

Çöp Konteyneri Fiyatları

Temel olarak çöp konteyneri fiyatları için farklı rakamların ortaya çıkması açısından bazı kıstaslar göz önünde bulundurulmalıdır. Elbette firmamız üretimlerinde hangi malzemeyi kullanmış olursa olsun ve hangi boyutlarda üretim yapmış olursa olsun, piyasa koşullarına göre genellikle en uygun rakamları ortaya çıkarmaktadır. Örneğin, galvanizli veya plastik malzemelerden üretilmiş, 120 litre gibi bir seçenek oluşturan konteyner ürünü, her koşulda geri dönüşüm için kullanılabilir. Ancak üretim malzemesi değişiklik gösterdiği için bu ürünlerde belirli rakam farklılıkları ile karşılaşmak mümkündür. Ayrıca önemli noktalardan biri olarak kurumlar yani belediyeler, üniversiteler ve hastaneler gibi yüksek boyutlu noktalar tarafından yine yüksek sayıda ürün temin edilirken de fiyatlar bağlamında avantajlar elde edilebilir. Bu bağlamda Aria Grup firması olarak istediğiniz ürünlerde bilhassa çok yüksek sayılarda ürün temin edilmesi için önemli teklifler ve fırsatlar sunulmaktadır. Hatta bazen özel bir şekilde sipariş edilmiş ve boyutları belirlenmiş ürünlerde renk çalışmalarının yapılması ve malzeme seçimlerinin gerçekleştirilmesi ile ürünlerin sayısına bağlı olarak fiyat teklifleri oluşturulması mümkündür.

Çöp Konteyneri Ankara

Başkent Ankara, Türkiye’nin en büyük ikinci şehrini oluştururken, aynı zamanda da hem yerel yönetimler hem sanayi alanları hem de kurumsal alanlar konusunda çok geniş bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Ankara ilinde özellikle kent alanında yaşam ve çalışma bölgeleri için geri dönüşüm fırsatı oluşturacak, kolay kullanım sağlayacak ve uzun ömürlü kullanım oluşturacak ürünler tercih edilmektedir. Bu bağlamda da kullanım özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, çöp konteyneri Ankara seçenekleri için birçok farklı ürün türü yer almaktadır. Bugün Ankara ilinde firmamız üzerinden sipariş gerçekleştiren birçok kurum, yerel yönetim ve işletme aradığı ürün çeşitlerini çok kolay bir şekilde temin edebilir. Bu sayede parklar, toplu konutlar, bahçeler, sokaklar ve caddeler gibi alanlarda kullanılacak konteyner ürünleri için malzeme ve çeşit özelliklerine göre değişen fiyatlar ile ürünlere ulaşmak mümkün olacaktır. Ayrıca Ankara ilinde çok küçük boyutlu işletmeler dahi tek bir ürün temin etme açısından da nitelikli bir ürün seçimi gerçekleştirebilir.