+90 312 391 3352
info@ariagrup.com

Çelik Konstrüksiyon

Sürdürülebilir Yapılar İçin Çelik Mimari olanakları çok geniş ve yaratıcılığa açık yapı malzemesi olan çelikle sürdürülebilir tasarımlar yapılabilir. Yalın tasarım, işlevsellik, estetik, geniş, ferah, engelsiz, aydınlık yaşam ortamlarıyla yaşayanlar için en iyi yaşam koşulları sağlanırken; sağlamlık, dayanıklılık, kullanım esnekliği ve değişime gösterdiği uyumla yatırım ömrünü uzatarak yapı ömrünü uzatarak çevreye getirilecek ek yükleri de azaltmaktadır.

Çelik çok dayanıklı bir yapı malzemesidir, çok hafiftir, öz kütlesine göre çok yük taşır az deprem yükü alır, sünektir, uygun tasarımla deprem yüklerini kolayca sönümler. Çelik yapılar uzun ömürlü ve kullanımda esnektir değişimlere kolayca uyum sağlar, yapısı değişebilir, yatay veya dikey genişleyebilir, yapı yeniden başka amaçlarla kullanılabilir. Teknolojik ömürleri uzundur kullanıcı isteklerini karşılarken kolay yenilenebilme, tesisat ile bütünleşebilme, kolay bakım, onarım, değişim olanakları sağlarlar. Çelik yapılar kaynak kullanımında tutumlu ve ekonomiktir.

Kat yükseklikleri düşüktür, tesisatlara optimum kesitleri sağlayacak yeterli boşluk sağlarlar. Daha önce de açıklandığı gibi çelik yapı malzemeleri kolayca geri kazanılabilir, yeniden kullanılabilir veya geri dönüştürülürler, hiç bir zaman dolgu alanlarına gömülmezler. Demir ve çelik yapı malzemesi olarak zehirli değildir, zararlı uçucu malzemeler yaymazlar, alerjenik değildir, biyolojik zararları yoktur, manyetik yayınım etkileri yoktur. Yukarıda da açıkladığımız gibi yapısal çelik çevre dostu ve sürdürülebilirlik açışından uygun bir yapı malzemesidir.

celik-konstruksiyon